Android Oturum Açma Sorunu

Oturum Açma İsteği Oturum Açma Sorunu Android Oturum Açma Sorunu oturum acma istegi

Son zamanlarda Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan birisi oturum açma sorunu olarak belirlendi. Play Store üzerinden uygulama indirirken, halihazırda var olan uygulamaları açarken, galeride fotoğrafları açarken ve telefondaki oyunları açtığımız zamanlarda karşımıza çıkan oturum açma isteği bazen can sıkıcı olabiliyor.

Senkronizasyon HatasıAndroid Oturum Açma Sorunu Oturum Açma Sorunu Android Oturum Açma Sorunu android oturum acma 576x1024

Yapılacak bir kaç işlem ile sıkça karşılaşılan oturum açma isteği problemi ortadan kalkabiliyor. Problem çözümü için yapılacak olan işlemlerin sırası şu şekilde;

  • Menüden ayarlar sayfasını açın,
  • Sonrasında hesaplar ve Google seçeneğine tıklayın,
  • Karşınıza çıkan ekranda senkronizasyon hatası olan kısmı göreceksiniz.
  • Bu kısım genellikle diğerlerine göre kırmızı yada turuncu yenileme ikonu ile belli olur.
  • Bu kısmı tıkladıktan sonra karşınıza senkronizasyon hatası veren uygulama gelecek,
  • Burada belirlediğiniz hata veren uygulamanın yanında bulunan tik işaretini kaldırmanız gerekiyor.
  • Daha sonra ise hesaplar ve Google bölmesine geldiğinizde senkronizasyon hatası olan kısım görmemeniz gerekiyor. Eğer gördüyseniz yaptığınız adımları tekrar kontrol edin.

GMAİL Hesabı Oturum Açma Sorunu

Yukarıda yaptığınız işlemler GMAİL hesabınız için geçerli olduğundan dolayı hesap üzerinde yapılan değişiklikler aynı hataya neden olacaktır. Örneğin GMAİL hesabı şifre değişikliği yaptıysanız en önce güncelleme alan program, oyun yada uygulama size oturum açma hatası verecektir. Bundan dolayı şifre değişikli yaptığınızda öncelikle akıllı telefonunuzdan hesabınızı yeniden açmanız gerekecek. Daha sonrasında ayarlar ve hesaplar kısmına gelip tüm programlar için güncelleme ikonuna tıklamanız gerekiyor. Eğer telefonunuzda otomatik senkronizasyon açık ise bu son işlemi yapmanıza gerek yok.

Oturum Açma İsteği Oturum Açma Sorunu Android Oturum Açma Sorunu oturum acma istegi 1

Oturum Açma Sorunu ve Telefon Kilidi[ads2]

Akıllı telefonlarda oturum açma sorunu genellikle yukarıda yapılan işlemler sonrasında büyük bir sıkıntı yaşatmaz. Ancak eğer telefon kilidini unutursanız ve oturum açma problemi ile karşılaşırsanız işte o zaman büyük sorununuz var demektir. Bundan dolayı şifrenizi değiştirdiğiniz zaman mutlaka bir kenara not edin. Eğer şifrenizi unutursanız, telefon kilidini unutursanız ve oturum açma sorunu yaşarsanız telefonunuz default ayarlarına getirilmeden eski haline dönmeyecektir. Eğer telefonunuzda fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapılırsa tüm dosyalar, fotoğraflar ve uygulamalar silinir. Bundan dolayı GMAİL hesabınız sizin akıllı telefonunuzdaki en önemli şey olduğunu unutmayın.