Android Nougat Geliyor!

Android Nougat Geliyor! Android Nougat Geliyor! 1AndroidN

Google’ın sahip olduğu işletim sistemi Android yeni ismiyle geliyor!

Google kullanıcıları için sunduğu Android işletim sistemi ile tanınıyor. Getirdiği güncellemeler ile popülerliğini korumaya devam eden şirketin yeni android sürümü N için anket yaptığı biliniyordu.

Google Android işletim sisteminin yeni sürümü olan N için yeni bir isim arayışındaydı. Bunun için çeşitli alternatifler bulan şirket durumu bir de anket ile değerlendirmeye karar verdi. Dünyanın her yerinden insanların katılımı ve önerileriyle gerçekleşen ankete Türkler de katıldı ve Namık ismi için oldukça fazla talep geldi. Fakat Google bunun yerine başka bir ismi daha çok sevmiş görünüyor ki Android N için seçilen ismi resmen açıkladı.

İsim açıklanmadan önce Google ana kampüsünde bir heykel yapıldı ve ardından Android N işletim sisteminin adının Android Nougat olarak belirlendiğini duyurdu. Bunu da snapchat aracılığı ile yaptı.

android-n-update-hero-1200-80 Android Nougat Geliyor! Android Nougat Geliyor! android n update hero 1200 80 1024x576

Aslında Android N işletim sistemi için çok daha fazla popüler olan bir isim üzerinde duruluyordu, Nutella! Tüm dünyada sevilen markanın isminin işletim sistemiyle bütünleşmesi beklenirken Google tarafından yapılan açıklama herkesi şaşırttı.

Google, Nutella ile anlaşamayınca farklı seçenekler üzerinde durmak istedi ve bunun içinde en iyi yolun anket olduğuna karar verdi. Kullanıcıların da karar sürecine katılması bu anlamda iyi bir hamle olarak nitelendirildi. Böylelikle seçilen isim üzerinde mutabakata varıldı ve işletim sistemine dair bir detay daha çözüme kavuştu. Nougat isminin detaylarına gelecek olursak;

[ads1]

Nutella adlı çikolata yerine tercih edilen isim olan Nougat’ın detaylarına gelecek olursak bir helva çeşidi şeklinde özetleyebiliriz. Bal, şeker ve vanilya karışımından oluşan, içine tercihe göre fındık parçacıkları da eklenebilen tatlının ismi bundan sonra Google’ın işletim sistemiyle beraber anılacak.