Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Android ‘den Mac’e Dosya Aktarımı

Mobil, Pc & Donanım 4 Haziran 2017
1229 Okundu

Android telefon sahipleri Macbook bilgisayarlarına dosya transferi yaparken büyük sorunlar yaşayabiliyorlar. Ancak kullanacağınız bir uygulama ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Android File Transfer uygulamasını indirerek dosya aktarım işlemlerine hemen başlayabilirsiniz. Ancak bu programı kullanarak Android ‘den Mac’e dosya aktarımı yapmak istiyorsanız bilgisayarınızın Mac OSX 10,5 ve üzeri, akıllı telefonunuzun ise Android 3.0 veya üzeri sürüme sahip olması gerekiyor.

Android ‘den Mac’e Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

Dosya aktarımı için sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekiyor.

  • iTunes yada App Store üzerinden Macbook bilgisayarınıza Android File Transfer uygulamasını indirin,
  • Programı açtıktan sonra akıllı telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın,
  • Telefonda karşınıza çıkan ekranda ‘’USB For….’’ yazısını seçin,
  • Daha sonrasında ise şimdi dosyaları aktar butonuna basın,
  • Butona bastıktan sonra bilgisayarda dosya aktarma penceresi açılır. Bu pencere üzerinden istediğiniz dosyaları sürükle bırak ile bilgisayarınıza atabilirsiniz.

Android File Transfer Android ‘den Mac’e dosya aktarımı

Dosya Aktarım Problemi Yaşayanlara Çözüm Yolları

Android ‘den Mac’e dosya aktarımı sırasında yaşayacağınız sorunlar ve bu sorunların çözümleri şu şekildedir;

  • Bazı USB kabloları sadece şarj için kullanıldıklarından dolayı telefon ile bilgisayar arasında bağlantı kurmak yerine bilgisayarın gücünden telefonu şarj etmeyi tercih edebilir. Bundan dolayı sorun yaşayanlar farklı bir USB kablosunu denemeliler.
  • Macbook üzerinde bulunan USB portlarının çalışıp çalışmadığını öğrenmek için bir bellek kullanabilir yada USB kablonuz ile bilgisayarınıza fotoğraf makinanızı bağlayabilirsiniz.
  • Android dosya aktarımı için kullandığınız uygulamanın gereksinimleri olan sürümlere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
  • Android File Transfer uygulamasının bilgisayarda çalışırken USB ile bağlantı yapıldığına dikkat edin.
  • Bağlantı problemi yaşadıktan sonra ilk yapmanız gereken işlemlerden birisi Android telefonunuzu ve Macbook’unuzu yeniden başlatmak olması gerekir.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan Macbook bilgisayarlara dosya transferi için kullanabileceğiniz en etkili uygulama Android File Transfer olarak karşınıza çıkıyor. Ancak eğer hızlı bir internete sahipseniz bulut sunucular ile de dosya aktarımı sağlayabilirsiniz. Örneğin telefonunuzdan aktarmak istediğiniz dosyaları Google Drive, OneDrive yada benzeri bulut depolama uygulamalarına aktarabilirsiniz. Daha sonrasında bilgisayarınızdaki internet tarayıcısı yada kullandığınız uygulamanın Mac sürümü olan programı üzerinden dosyaları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ziraat Mühendisi, Photoshop Uzmanı, Yazılım ve Teknoloji Hayranı

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...