Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

YouTube Premium nedir ? Özellikleri Neler ?

Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

AMOLED Ekran Mı, LCD Ekran Mı?

Teknoloji 13 Ekim, 14:20'de eklendi 1050 Görüntülenme

Son yıllarda gelişen teknoloji sektörü pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. Öyle ki bir zamanlar tuşlu telefonlar tarihin en büyük icadı olarak görülürken şimdilerde kıvrılabilir ekran teknolojisine sahip akıllı telefon modellerini konuşur olduk. Bu anlamda özellikle sesini duyurmayı başarmış şirketler var ki bir tanesi Güney Kore merkezli dev isim Samsung Electronics.

Akıllı telefon modellerinin çeşitleri ve özellikleri gün geçtikçe artıyor. Sektörün öncü isimleri arasında Apple, Samsung, LG gibi isimleri sayarken yakın tarihte fiyat, performans ilişkisi oldukça beğenilen Xiaomi markasını da tanımış olduk. Tüm markaların üzerinde çalıştığı modeller kullanıcıların ilgisini çekiyor elbette. Ancak Samsung farklı bir teknolojiyle diğerlerinden bir adım öne çıkmayı başardı. AMOLED ekranlar şirketin geliştirdiği ve adını duyurmayı başardığı yeniliklerden biri olarak görülüyor. Peki, bu teknoloji tam olarak ne anlama geliyor?

amoled amoled ekran mı, lcd ekran mı? AMOLED Ekran Mı, LCD Ekran Mı? amoled e1476357523773

AMOLED ekranın tanımını kısa ve öz olarak piksellerin ayrı ayrı aydınlatılarak kullanılması olarak yapabiliriz. Burada amaç görüntünün daha doğal olması ve renk doygunluğu açısından iyi bir performans sunulması. Elbette bu teknolojiyi sevenler kadar sevmeyenlerde bulunuyor. LCD ekranlar bugüne dek AMOLED ekranların en önemli rakibi olarak gösteriliyordu.

Parlak görüntü sevenlerin tercih ettiği LCD ekranlara karşılık enerji tasarrufu yapabilmesiyle ön plana çıkan AMOLED ekranlar kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Artırılmış parlaklık seviyesi ile ince bir yapıya sahip AMOLED ekranlar popülerliğini artıracak gibi görünüyor ama elbette uzun yıllardır piyasada bulunan LCD ekranlarda yerini kolay kaptırmayacaktır.

Yine de belirtmemiz gerekiyor ki Super AMOLED ekranların geliştirilmesiyle beraber parlaklık oranı iki ekran teknolojisi arasında benzer seviyelere çekilmiş oldu. Hangisinin daha iyi olduğu konusuna kullanıcıların araştırma yaparak karar vermesi doğru olacaktır zira iki ekran tipide kendine göre iyi özellikler taşıyor.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
download mobile firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...