Amazon Pilotlarının Grevi Sona Eriyor!

Amazon Pilotlarının Grevi Sona Eriyor! Amazon Pilotlarının Grevi Sona Eriyor! 1469859254119506

İnternet alışverişi yaygınlaşmaya devam ettiği günlerde sitelerde yapılacak bir grevin tüm sistemi nasıl etkileyeceğini bir düşünün? Peki, ya dünyanın ilk ve en büyük internet sitesi olan Amazon bunu yaparsa neler olur?

Haber Amerika Birleşik Devletlerinden geldi. Yıllardır kullanıcıların alışveriş yapmak için tercih ettikleri Amazon.com’da pilotların greve başladığı ancak bunun sona erdirilmesi için karar çıktığı Bloomberg sitesindeki haberde yer aldı.[ads2]

Amazon elektronik ticaretin öncüsü olarak kabul edilen, ilk kurulan en büyük internet alışveriş sitesi. İşe kitap satarak başlayan site yönetimi zamanla ürün yelpazesini genişletti ve bilgisayar yazılımından elektronik eşyaya kadar çok sayıda parçayı müşterilerinin hizmetine sundu. Bugünde en fazla ziyaret edilen adresler arasında gösterilen Amazon greve başlarsa neler olur, tahmin bile edemiyoruz. Ancak bu oldu. Geçtiğimiz günlerde çıkan haber şaşırtırken, açıklanan son bilgilerde grevin sonlandırılması gerektiğine dair kararın yer alması herkese rahat bir nefes aldırdı.

maxresdefault Amazon Pilotlarının Grevi Sona Eriyor! Amazon Pilotlarının Grevi Sona Eriyor! maxresdefault 6 1024x683

ABD’de Noel zamanı yaklaşıyor ve bu durum alışverişin en yoğun şekilde yapıldığı dönemlerden biri anlamına geliyor. Böyle bir zamanda yapılacak grevin insanları olumsuz etkileyeceğine dair gelen yorumlar artmışken pilotların grevinin sona ereceğine dair çıkan haberler gündemi oluşturdu.

Şükran günü ve sonrasında yapılacak alışverişler için iyi bir adres olarak değerlendirilen Amazon kısa süre içinde görevine tekrar başlayacak ve siparişler teslim edilecek. Belirtmemiz gerekiyor ki bu grev tüm ülkeleri kapsamıyor. Kasım ve aralık aylarında artan satın alma işlemlerinin getireceği gelirin ise bir hayli artması bekleniyor.

Jeff Bezos tarafından 1994 yılında kurulan ve merkezi Seattle olarak belirlenen Amazon sanal alışveriş konusunda öncü isimlerden biri olarak kabul ediliyor. Elektronik kitap okuyucu Kindle ile beraber adını daha da fazla duyuran sitenin satışlarını bu şekilde artırdığı da biliniyor.