ABD Ve Rusya Krizin Eşiğine Geldi!

teknoloji haberleri ABD Ve Rusya Krizin Eşiğine Geldi! business laptop online

İnternet dünyasında yaşananlar her zaman iyi bir şekilde sonuçlanmıyor. Kötü niyetli kişilerin düzenlediği siber saldırılar gün geçtikçe daha fazla tehdit unsuru haline gelmeye başlarken bireylerin yanı sıra devletleri de zor durumda bırakan saldırıların son örneği Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşandı ve diplomatik bir krize yol açtı. Detaylar haberimizde.

ABD başkanlık seçimleri uzun süre dünya gündemini meşgul etmiş, kimin kazanacağı merak edilmişti. Sonunda Hillary Clinton’ı geçerek başkanlığı Donald Trump kazanmıştı. Seçim sürecinde yaşanan tartışmalar ise hala devam ediyor. Nedeni siber saldırılar. ABD Rusya’yı siber saldırılarla seçim sürecini etkilediği yönünde suçluyor.

Rus hackerların seçim sürecinde ABD’ye siber saldırı düzenlediği iddiası gündeme oturdu. Bu durum iki ülkeyi diplomatik krizin eşiğine getirdi.

İnternet kullanımının arttığı biliniyor ve sunulan çözümler sayesinde birçok işlem online şekilde tamamlanabiliyor. Ancak güzel gelişmelerin yanı sıra olumsuz durumlarda ortaya çıkıyor.

1444126001 teknoloji haberleri ABD Ve Rusya Krizin Eşiğine Geldi! 1444126001 1024x649

Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleşen seçimler esnasında birçok tartışma yaşanmıştı. Donald Trump ve Hillary Clinton arasındaki çekişme Trump’ın zaferiyle sonuçlandı. Fakat tartışmalar bitmedi. Rus hackerların siber saldırı düzenleyerek seçimlere müdahale ettiğini iddia eden ABD bazı Rus diplomatların ülkeyi terk etmesini istedi. Peki, bundan sonra ne olacak?

Ülkedeki Federal Soruşturma Bürosu ve CIA cephesi ise fikir birliğine varmış durumda. Başkanlık seçimleri esnasında Demokrat Partinin kurum ve çalışanlarını hedef alan siber saldırıların Rus hackerların gerçekleştirdiğini düşünüyorlar.

Bu gelişmelerle beraber ABD tarafı siber saldırıları resmen kabul etmiş oldu. Ancak belirtmemiz gerekiyor ki siber saldırıların seçimlere zarar verdiğine dair yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı.

ABD ile Rusya ikilisini diplomatik krizin eşiğine getiren konu nasıl sonuçlanacak merak ediliyor. Bizde süreci yakından takip ediyor olacağız.

 

Kaynak:Shiftdelete.net