4.5G’ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler

4.5G'ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler 4.5G’ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler telefon 4

Çok değil sadece 1 gün sonra ülke çapında 4.5G ile buluşacağız. Operatörler kesintisiz hizmet verebilmek için hazırlıklarını tamamladılar ve çoğu en yüksek hizmeti kendisinin vereceğini savunuyor. Bu iddiaları ilerleyen günlerde test edeceğiz ancak şimdi 4.5G’ye geçtiğimizde nelerin değişeceğinden bahsedelim.

 

Mobilden 10 Kat Hızlı İnternet Kullanmaya Başlayacağız

4.5G konusu gündeme geldiğinden beri herkeste bir beklenti oluşmuş durumda. Çünkü tanıtılırken mobil internet hızının büyük derecede artacağından bahsediyordu. Eğer operatörler gerçekten de alt yapı için gerekli önlemleri aldıysa gerçektende büyük bir hız artışı göreceğiz. Ancak akıllarda bir soru var. Acaba internet hızı bu kadar artarsa, internet paketleri bize nasıl yetecek? Onu da 4.5G’nin gelişinden sonra operatörlerin kampanyaları ile öğreneceğiz.

4.5G'ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler 4.5G'ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler 4.5G’ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler telefon 4

4.5G’ye Geçerken Bilmeniz Gerekenler

Müşteri Onayı Gerekecek

Daha öncesinde 2G’den 3G’ye geçerken müşterilerden onay bekleniyordu. Aynı kural 3G’den 4.5G’ye geçişler için de uygulanacak. Zaten operatörler bu izini alabilmek için müşterilerine SMS gönderdiler. Tek yapmanız gereken SMS’de yazılanları yapmak ve 1 Nisan’da 4.5G’nin tadını çkarmak.

İlla 4.5G Kullanmak Zorunda Değilsiniz

4.5G’ye geçişlerde isteyen kullanıcılar 3G kullanmaya devam edebilecekler. Teknolojinin daha yeni olması nedeniyle operatörler hala kampanyaları belirlemiş değiller. Bu yüzden 4.5G hızında paketler yeterli olmayabilir ve faturalarınız canınızı yakabilir. Size tavsiyemiz her şey tam olarak oturana kadar 3G ile devam edin. Paketler ve kampanyalar çıkmaya başladığında 4.5G hızıyla kavuşabilirsiniz.[ads1]

Yetmeyen Şarj Şimdi Hiç Yetmeyecek

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok yakındığı konulardan biri hiç şüphesiz yetmeyen şarjlardır. Şarjın yetmemesine birçok konu neden olabiliyor. Şimdi ise 4.5G hızı da şarjınızın çabuk bitmesine neden olacak. Belki gözle görülecek bir fark olmayacak ancak siz yine de şarj aletlerinizi yanınızdan ayırmayın derim.