14 Şehire Ücretsiz İnternet

14 Şehire Ücretsiz İnternet 14 Şehire Ücretsiz İnternet 14 Şehire Ücretsiz İnternet internet

Doğu Anadolu Projesi Eylem Planı bölge illerine ücretsiz internet verilecek. 14 şehire ücretsiz internet başlığı altında yayınlanan bildiride  Eylem Planı içerisinde bulunan şehirlere ücretsiz Wi-Fi noktaları kurulacak.

 

Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan Doğu Anadolu Projesi Eylem Planı (DAP) verilerinden derlenen bilgilere göre belirlenen illere iletişim ve haberleşme alt yapısı güçlendirilecek. Elektronik haberleşme alt yapısı olmayan bölgelere altyapı çalışmaları hızla devam edecek, Gelecek yılın sonuna kadar bu belirlenen bölgelerin mobil yerleşme altyapısının biteceği söyleniyor.

YEREL YÖNETİM BELİRLEYECEK

14 Şehire Ücretsiz İnternet

Yerel yönetimin belirleyeceği yerlere; park, cadde, meydan ve kültür merkezi gibi yoğunluğun fazla olduğu ve sosyal ortamın yoğunlukta olduğu yerlere ücretsiz Wi-Fi noktaları kurulacak ve bu noktaların yatırım ve işletme maliyetleri de yerel yönetim tarafından karşılanacak.

 

FİBER ALTI YAPI GELİŞTİRİLECEK

İnternet alt yapısının yaygın olarak kullanıldığı  teknoloji geliştirme bölgeleri (TGB) ve Organize Sanayi Bölgeleri (OSB)  için yüksek hızda internet altyapısı geliştirilecek ve fiber teknoloji alt yapısı yaygınlaştırılacak. 14 şehire ücretsiz internet verilecek iller aşağıda yer almaktadır.

14 Şehire Ücretsiz İnternet 14 Şehire Ücretsiz İnternet 14 Şehire Ücretsiz İnternet internet 300x200

14 Şehire Ücretsiz İnternet

Projenin kapsayacağı iller şöyle;

Ağrı
Ardahan
Bingöl
Bitlis
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Hakkari
Iğdır
Kars
Malatya
Muş
Tunceli
Van