128 GB’lık Galaxy C9 Pro TENAA’da Ortaya Çıktı

128 GB'lık Galaxy C9 Pro TENAA'da Ortaya Çıktı 128 GB’lık Galaxy C9 Pro TENAA’da Ortaya Çıktı kapak 9

Samsung, bilindiği gibi Apple’dan farklı olarak akıllı telefon sektöründe sadece amiral gemi modelleri ile yol almıyor. Samsung’un en çok tercih edilen akıllı telefon serilerinden birisi olan Samsung C serisi telefonların yeni modeli Galaxy C9 Pro hakkında sızıntılar gelmeye başladı. 128 GB’lık depolama alanına kadar kullanıcılara geniş bir depolama alanı seçeneği sunacak modelinin ilk sızıntıları Çin sertifika kurumu TENAA’da görüntülendi.

Güney Kore merkezli teknoloji  devi Samsung, geçen sene Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı büyük patlama faciasının izlerini silmek için yeni akıllı telefon modellerine yöneliyor. Samsung’un Note 7’lerde yaşadığı bu sorun firmanın alt ve orta segmentlerdeki satışlarını da etkiliyor. Bunu arttırmak isteyen Samsung’da orta ve alt segment cihazlara ağırlık vermeye başladı.

Galaxy C9’un yeni versiyonunun Çin sertifika kurumunda görülmesi de Samsung’un orta segment cihazlara önem vermeye başladığını gösteriyor. Galaxy C9’un yeni versiyon modelinin göze çarpan özelliklerinden en önemlisi de cihazın 128 GB dahili depolama seçeneği ile gelecek olması. Bu sayede Samsung orta segment cihazlarda da çıtayı yukarı çıkartmışa benziyor. Cihazın depolama hafızası her ne kadar geliştirilmiş olsa da RAM kapasitesinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Standart Galaxy C9 modelinde bilindiği gibi 32 ve 64 GB dahili depolama seçeneği sunuluyordu. SM-C9000 kod numarası ile piyasaya çıkan 64 GB modelinin yanı sıra SM-C9008 kod numarasına sahip 128 GB modeli henüz piyasaya çıkmadı.[ads2]

Samsung’un 64 GB’lık Galaxy C9 modeli için şu anda sadece altın, siyah ve pembe renkleri satışa sunuldu. TENAA’nın listesinde yer alan 128 GB’lık C9 modelinin ise sadece altın ve siyah renklerinin kullanılacağı görünüyor. Her ne kadar sertifika listesinde yer alsa da 128 GB’lık C9 modelinin ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor.