0xc00007b Hatası ve Çözümü

0xc00007b hatası 0xc00007b Hatası ve Çözümü indir 1

Windows 7, 8.1 ve 10 işletim sistemlerinde gördüğümüz bu hata, birçok zaman son derece sıkıcı bir hal alabiliyor. Peki 0xc00007b Hatası ve Çözümü nasıl olur bu yazımızda bunu değerlendirelim. Öncelikle hatanın ne olduğuna bir göz atalım. Windows işletim  sistemlerinde görülen hata, “Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı” uyarısı ile önümüze çıkmakta. Bu problem işletim sistemi güncellenmesi sonrası, bir önceki sürümde yüklü olan pek çok uygulamanın doğru şekilde başlatılmamasından kaynaklanıyor.

Peki bu hata nasıl çözülür?

0xc00007b Hatası ve Çözümü bu problem için bir takım küçük çözümler söz konusu. Öncelikle bilgisayarını yeniden başlatmanız en kolay ve basit bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Diğer çözüm önerileri arasında ise Yönetici Modu şeklinde çalıştırmak olacaktır. Sorunlu olan uygulamaya sağ tıklayıp, özellikler sekmesinden uyumluluk seçeneğinde bulunan alanda yönetici olarak çalıştır alanını işaretleyebilir ve bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Uygulamayı yeniden çalıştırmayı deneyin.

0xc00007b Hatası Ve Çözümü Yeniden Kurulum Olabilir

Yukarıda anlatılanları uyguladınız ancak sorun giderilmedi ise DLL eksikliğinden kaynaklanıyordur bunun için;

Öncelikle bilgisayarınız 32 bit mi yoksa 64 bit işletim sistemi mi kullanıyor onu öğrenmeniz gerekmektedir.

Bunun için Bilgisayarımın üzerine gelin Sağ Tık ve Seçeneklerden Özellikler‘i seçiniz. Gelen Ekranda bilgisayarınızın Ram ve İşlemci Bilgilerinin yazdığını göreceksiniz, o ekranda işletim sisteminiz size bildirilecektir.

Eğer işletim sistemi 32 bit ise verdiğim dosyaları Windows’un kurulu olduğu bölüme atacaksınız ben bu bölüme örnek olarka ‘c’ adını veriyorum

C:\Windows\System32 içerisine

Eğer 64 bit ise

C:\Windows\SysWOW64 içerisine kopyalayınız.

İşte size dosyalar

İndir

rar şifresi: www.bilgedefteri.net

İndirdiğiniz dosyaları belirttiğim yere kopyaldıktan sonra sorunuz çözülecektir.

0xc00007b hatası 0xc00007b Hatası ve Çözümü 11 1 1024x493

0xc00007b Hatası ve Çözümü DLL Dosyaları