Türkiye’nin İlk Yüzer LNG Depolama Ve Yeniden Gazlaştırma Terminali Açıldı!

Akıllı Telefon Sektörünün Yeni Gözdesi: LG V20 İncelemesi!

Reina Saldırganı Yakalandı Son Dakika İşte Görüntüler

Dünyanın En Sessiz Odası

Dünyanın En Uzun Filmi!

Genel Kültür 19 Nisan 2016
1853 Okundu

Çoğumuz film izlemeyi çok severiz ve her gün neredeyse 2 film izleyenlerimiz vardır. Bir film ne kadar uzun ve anlamlı olursa, izleyiciler o derecede zevk alır. Eğer bir filmin uzunluğu, o filmin sarması ile birleşirse tadından yenmeyen bir zevk şöleni ile karşı karşıya kalırız. Peki, fragmanı 7 saat 20 dakika olan bir film desek, siz bu filmin uzunluğunu tahmin edebilir misiniz? Evet, evet yanlış anlamadınız tam olarak 7 saat 20 dakikalık bir fragman! Filmin uzunluğu ise tam 720 saat. Yani 30 gün sürecek bir film.

 

Dünyanın En Uzun Filmi dünyanın en uzun filmi

Dünyanın En Uzun Filmi

Hepimiz film izlemekten hoşlanırız ve seyir zevki veren filmler damağımızda tat bırakır. Çoğu zaman seyir zevki, çoğu zaman uzunluğu önemli olan bu filmlerin birinin uzunluğun 720 saat olduğunu söylesek ne derdiniz? Dünyanın en uzun süreli filmi olma ünvanına sahip olacak ”Ambiance” tam 720 saat. Bu süreye güne vuracak olursak 30 günlük yan bir ay sürecek bir film. Mantıklı düşündüğümüzde bu uzunlukta bir filmin fragmanının da gereğinden fazla olacağını kestirebiliriz. Bu düşüncemizde doğru ve Ambiance’nin yeni yayınlanan fragmanı tam 7 saat 20 dakika sürüyor. Daha önce gelen fragman 72 dakikaydı, yeni çıkan fragman 7 saat 20 dakika ve 2018 yılında gelecek olan fragman ise tamı tamına 72 saat uzunluğunda olacak. Sinemaya gidip bu film izlemek isterseniz, araya tam 15 gün sonra girmiş olacaksınız ve bu süre zarfında yanınızda barınmayı sağlayacak yastık-battaniye, yiyecek-içecek getirmeniz gerekebilir.

Bu filmin çıkış tarihi şu an için belli değil. Dünyanın en uzun filmi olması beklenen Ambiance, 500’den fazla film çekmiş olan ve 20 yıllık bir kariyere sahip olan Weberg tarafından çekilecek. Weberg bu filmi çektikten sonra ”dünyanın en uzun filminin yönetmeni” ünvanını almayı başaracak. Weberg bu filmin ilhamını 1957’de yapılan The Seventh Seal filminden almış.

Benzer İçerikler

Dünyanın En Sessiz Odası

Birbirinden Komik Çin Seddi Karikatürleri

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da109 sorgu var. 3,764 saniyede yüklendi.