Akıllı Telefon Huawei Nova’nın Özellikleri!

Panasonic Yeni Projektörü İle Sahnede!

Acer Swift 7 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

Google Twitter’ın Mobil Uygulama Aracını Satın Almanın Peşinde!

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik

Alışveriş 17 Ocak 2016
3845 Okundu

2015 yılının son çeyreğinde yurtdışından gelen ayakkabılara vergi uygulanmıştı ve mantıklı bir açıklama kurum tarafından yapılmamıştı. 2016 yılına girdiğimizden itibaren Nike ve Adidas marka ayakkabılarda yaşanan büyük gümrük sıkıntılarından dolayı gümrük kanununa yeni bir madde eklendi. Bu yeni kanun sayesinde artık çakma ürünler göz önünde bulundurulabilecek.

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik ufak bir madde gibi görünse de aslında hatırı sayılır büyüklükte bir değişiklik. Yurtdışı ayakkabılarda sıkıntı yaşayan arkadaşların sorularını cevaplar nitelikte ve artık gümrük bakanlığının kendini savunacağı yeni bir yol aynı zamanda.

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik hakkında gerekli açıklamayı forum sayfamızda da yaptım. İsterseniz forumdan takip edebilir ve kanunu değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bilgedefteri Forum

sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu değişiklikle peki neler yapılabilir. 2016 Gümrük Kanununda Değişiklik biz alıcıları nasıl etkiler bunlar hakkında detaylı konuya detaylı bir şekilde değineceğim.


İşte Kanuna Eklenen o Madde

Gönderinin 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aykırılık teşkil etmesi durumunda eşyanın işlemleri tamamlanana kadar yediemine teslim edilebilecektir.

 

 


Selametle…

 

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik 2016 gümrük kanununda değişiklik

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik

 

 

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

E-Ticaret Uzmanı

Yorumlar
 • Umarım uygulamazlar. Adidas ve nike harici uygulanmıyor artık diye bende biliyorum

 • şener küçüknane

  Merhaba,ben yurtdışından bot ayakkabı siparişi vermek istiyorum ancak gümrükte ayakkabılara yaklaşık 80 tl civarında vergi uygulandığını duydum. Bazı sitelerde artık sadece adidas ve nike marka ayakkabılara veya bunların çakmalarına vergi uygulandığını söylemişler. Benim alacağım marka bunlardan biri değil,fiyatı 75 euroyu geçmiyor ve türkiyede satışı yok ancak yine de vergi uygularlar mı ?

 • LENDING LTD

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun. Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor/

Yukarı Çık
Sayfa da110 sorgu var. 5,112 saniyede yüklendi.